Vyřešení záhady Kalinova mlýna ve Stodě je na dosah

Milovníci únikových, zážitkových a poznávacích her mají o důvod více k radosti. V desítky let uzavřeném Kalinově mlýně ve Stodě vznikla ve spolupráci s plzeňskou kulturní a kreativní zónou DEPO2015 zážitková hra Záhada Kalinova mlýna. Téma je inspirované historií mlýna, kterou rozvádí do fiktivní příběhové linie. Hráči v roli luštitelů záhad dostanou příležitost si nejen vyzkoušet své dovednosti a týmovou spolupráci, ale také zjistit, jaká záhada je s mlýnem spojená a proč se v něm dějí nadpřirozené věci. Na hru i komentované prohlídky mlýna je možné se objednávat od pátku 2. 8. 2024.

Realizátorem únikové hry je kreativní tým plzeňské kulturní zóny DEPO2015, který se zabývá vývojem a výrobou interaktivně zaměřených výstav a herních projektů. „Když nás majitelé mlýna oslovili se záměrem vytvořit hru do unikátně zachovalé mlýnice, nápad nás okamžitě zaujal,“ říká vedoucí kreativního týmu DEPO2015 Lucie Lobotková a dodává: „Poté, co jsme navíc zjistili, že se ve mlýně dochovalo obrovské množství historických materiálů po původních majitelích, které lze ve hře využít a podpořit tak autentičnost napůl historického a napůl domyšleného příběhu, byli jsme naprosto nadšeni.“

Historie Kalinova mlýna sahá až do 18. století. Od roku 1905 patřil rodině Kalinů, jejichž jméno nese. Unikátem objektu je autentická mlýnice, která se dochovala v původním stavu z roku 1954, kdy byl mlýn znárodněn a zapečetěn jako rezerva pro případ války. Současní majitelé mlýn po letech chátrání postupně opravují a snaží se mu vdechnout nový život pořádáním akcí pro veřejnost. Kromě zážitkové hry tak zde mohou návštěvníci zhlédnout zachovalou mlýnici a dozvědět se při komentovaných prohlídkách více o životě ve mlýně. „Stále zdokonalujeme výstavu v mlýnici. Dbáme na to, aby vše bylo z dochovaných věcí, abychom nic nemuseli doplňovat odjinud. Chceme co nejvíce zachovat autenticitu původního mlýna. Domluvili jsme také spolupráci s ochotnickým divadlem TYJÁTR Horažďovice, který u nás 21. září zahraje svoji hru Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách,“ říká Michal Primák, jenž je se svojí partnerkou Lenkou novým majitelem mlýna, který svépomocí postupně rekonstruují a oživují.

Zážitková hra Záhada Kalinova mlýna je určena týmům s maximálně šesti hráči, dospělým a rodinám s dětmi od 12 let.

Zdroj: DEPO2015

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *