Trvalá depilace je šetrnější a výhodnější než tradiční metody

Jestliže vás už nebaví neustále se zbavovat chloupků na těle, trvalá depilace to vyřeší jednou provždy. Pomocí nových technologií je dnes možné získat dlouhodobě hladkou pokožku a zbavit se tak této starosti. Navíc se jedná o proceduru, kterou si může dovolit prakticky každý. Chcete vědět, co vás během trvalé depilace i po ní čeká? Čtěte dál.

Trvalá depilace pomocí laseru

Jednou z nejmodernějších technologií v oblasti odstraňování nežádoucího ochlupení je ošetření laserovým přístrojem. Tuto revoluční metodu využívají ženy po celém světě, jelikož je efektivní, permanentní a šetrná. Spočívá na principu působení laserového paprsku na pigment v chloupku, díky kterému se může dostat skrz pokožku až k vlasové cibulce a tu následně zničit. Právě likvidace vlasových cibulek zapříčiní, že vám na stejném místě chlup už nevyroste.

Laserový paprsek se navazuje na chloupky, jenž se zrovna nachází v růstové fázi. Jelikož se nikdy nestane, že by všechny rostly ve stejnou dobu, vše je třeba několikrát zopakovat, aby se při následujícím ošetření zlikvidovaly také chlupy, které při předchozí proceduře byly například ve vypadávací nebo spící fázi. Obecně platí, že při prvním sezení je odstraněna asi třetina ochlupení v dané oblasti. Zákrok je následně potřeba opakovat přibližně sedmkrát.

Hlavní výhody laserového ošetření

Permanentní epilace potěší zejména ženy, které si chloupky odstraňují pravidelně a nesnesou, když nemají perfektně hladkou pokožku. Vedle toho, že je laserová epilace trvalá, takže se díky ní už nikdy nebudete muset zdržovat holením nebo jinou depilační metodou sami doma, disponuje mnohými dalšími výhodami. Jedná se zvláště o následující:

  • zřetelné pozitivní změny už po prvním ošetření,
  • šetrnost a bezbolestnost zákroku,
  • eliminace zarůstajících chloupků,
  • šetrnost k životním prostředí (bezodpadové řešení).

Jak ošetření probíhá

Epilovat si můžete nechat různé tělesné partie, od holení, přes podpaží, po oblast bikin. Od vybrané ošetřované oblasti se pak odvíjí délka procedury. Čím rozsáhlejší je epilovaná oblast, tím déle zákrok trvá. V salónu tak můžete strávit jen 5 minut, ale také třeba celou hodinu. Chloupky by v den ošetření měly být dlouhé 2 až 3 milimetry a alespoň 6 týdnů před procedurou se nesmí vytrhávat. Poté, co přijdete na kliniku a odložíte si, položíte se na lůžko a na příslušné místo se nanese znecitlivující přípravek. Následně odborný pracovník aplikuje do místa postupně laserový paprsek.

Co vás čeká po zákroku

Po skončení procedury může být ošetřené místo zarudlé a podrážděné. Ničeho se však nemusíte bát, jedná se o naprosto běžný jev. Zejména u osob s citlivější pokožkou je zarudnutí více viditelné. Dokud se kůže v dané partii nezahojí, respektive nezklidní, je potřeba chránit ji před slunečními paprsky a mechanickým poškozením. Specialista na klinice vám zároveň podá instrukce o tom, jak o pokožku následně pečovat. V případě, že byste chtěli epilaci podstoupit v letních měsících, je možné ji provést pouze tehdy, že se budete opravdu poctivě vyhýbat slunci. Nejčastěji se však doporučuje provádět zákrok na podzim a v zimě.

A to už by bylo k trvalé depilaci opravdu vše. Věříme, že jste získali všechny informace, které jste potřebovali. Dozvěděli jste nejen, jak funguje laserové ošetření a jak po něm následně postupovat. Teď už není třeba se této procedury obávat.

Co byste si vybrali vy? Laserové ošetření či konzervativní domácí metody?

Zdroj: Placla.cz, ilustrační foto pexels.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *