Šumavský Špičák rozjíždí další významnou etapu své modernizace. Za více než 50 milionů postaví multifunkční budovu s restaurací pro 250 hostů

Začátek letošní zimní sezony znamená pro šumavský Špičák start další významné modernizace areálu. Po letech diskusí a oddalování se areálu podařilo prosadit projekt výstavby nové multifunkční budovy hned u nástupu na lanovku. Návštěvníci se tak mohou těšit především na vyšší komfort stravování po vzoru alpských středisek. V objektu bude mj. restaurace pro 250 hostů.

„Přípravné práce na této investici za více než 50 milionů korun byly zahájeny již nyní. Demolice starých budov a následně stavba nového objektu by měly začít na jaře 2017. Když všechno půjde dobře, tak otvírat bychom chtěli v zimě 2018,“ přibližuje časový harmonogram Vladimír Kasík, provozní ředitel Ski&Bike Špičák.Stavba bude financována ze zdrojů majitelů střediska v kombinaci s bankovními úvěry.

Mimo restauraci se tady počítá s novou půjčovnou lyží/kol a dalšího sportovního vybavení, administrativním zázemímareálu (přesun z chaty Blaženka) a dvěma patry ubytovacích kapacit. „Její poloha i členění zapadá do moderního konceptu horských středisek –  obsloužit většinu zákazníků mimo prostor sportovních ploch (sjezdovek). U lanovky odloží lyže/kola a přesunou se odtud po spojovací lávce do 1.patra, kde bude restaurace, a pak kamkoli jinam,“popisuje V. Kasík.

Před chatami Hanička a Blaženka, kde v současnosti poskytují doprovodné služby (ubytování s recepcí či občerstvení), by se tak už mezi lyžaři/cyklisty a jinými sportujícími lidmi neměli pohybovat ostatní návštěvníci areálu. Tím se zvýší i bezpečnost. Obě výše zmíněné stavby by pak měly být v další etapě přestavěny do podoby horských hotelů s tříhvězdičkovým či ještě vyšším standardem ubytování.

„Zatím není určen rok, kdy se tak stane. Už nyní ale připravujeme vybudování další retenční nádrže na vodu. Posílíme tak kapacitu technického zasněžování. Vybudujeme další vlek na černé Šanci v úseku nad nejprudším českým svahem k vrcholu Špičáku. Všechny vyjmenované investice nás přijdou na více než 200 milionů korun,“ uvedl Kasík.

Schválení projektu multifukční budovy se podařilo díky oboustranně zlepšené komunikaci mezi areálem a místní správou ochrany přírody. Špičák se před touto sezonou věnoval precizní přípravě dalšího rozvoje. Jako jeden z prvních horských areálů v ČR si nechal zpracovat i environmentální studii, která v rámci nových investic zohledňuje co možná nejvyšší stupeň ochrany místní přírody.

„Projekt jsme i v souladu s ní (s env.studií) několikrát upravovali a se správou CHKO jsme se pak shodli na této variantě. Spokojenost je myslím oboustranná,“ dodává V.Kasík.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *