Obyčejná skořice. Chutná, ale má i poměrně dlouhý seznam zdravotních přínosů
Skořice je sladké koření s překrásnou vůní a chutí, které se nejčastěji používá k dochucování nápojů a sladkých jídel. Avšak kromě výborné chuti má i poměrně dlouhý seznam zdravotních přínosů. Skořice je také bohatá na vlákninu a obsahuje vysoký podíl důležitého minerálu draslíku. Kromě toho patří mezi potraviny s nejvyšším podílem železa.
Podle mnohých vědců by měla být skořice kvůli svým nesčetným medicínským účinkům každodenní součástí vašeho jídelníčku.
Zdravotní účinky skořice
1. Zlepší trávení a zmírní zažívací potíže.
2. Zreguluje hladinu vašeho krevního cukru.
3. Předejde tvorbě a dělení rakovinných buněk.
4. Zlepší cirkulaci krve, protože má protisrážlivé účinky.
5. Zlepší kognitivní funkce mozku a paměť. Je ideální pro lidi s neurodegenerativními onemocněními, jako jsou Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba.
6. Zredukuje poškození tkání a podpoří v nich hojivé a regenerační procesy.
7. Předchází a léčí bakteriální i virální infekce.
8. Zmírňuje bolestivé symptomy způsobované artritidou a revmatem.
9. Zlepšuje funkce mnoha tělesných orgánů a předchází onemocněním srdce.
Jak konzumovat skořici
Nejlepším časem pro konzumaci skořice je hned ráno po probuzení. Je tomu tak proto, že mnohé její pozitivní účinky využijete právě během dne.Velkou výhodou také je, že tyto účinky nastupují poměrně rychle, obvykle už po prvních 45 minutách od konzumace skořice. Přidat si ji můžete do snídaně, například do cereálií s jogurtem.
Případně smíchejte 1 čajovou lžičku skořice s 1 až 2 čajovými lžičkami medu a tuto směs si pak natřete na chleba s máslem nebo přímo snězte. Pokud pijete ráno kávu, výborným způsobem její aromatizace je právě pomocí skořice. Pokud kávu nepijete, skvěle ochutí jakoukoliv ovocnou šťávu, džus nebo smoothie. Dobrým nápadem je také lžička skořice v menším množství acidofilního mléka
Jediné omezení je, že skořici by pro jistotu neměly konzumovat děti mladší 6 let a těhotné ženy.
Doporučuje se také konzumovat cejlonskou skořici, ne čínskou, protože cejlonská neobsahuje látku kumarin, který je při vyšších dávkách škodlivý pro vaše játra.
Zdroj: vylectese.cz