Bankovnictví a pojišťovnictví bude nabírat zaměstnance. Průměrný plat je tam 50 tisíc korun
Zaměstnání v bankovnictví platí dlouhá léta za jisté, perspektivní a dobře placené. V současné době se však i zde dějí velké změny. Komunikace s klienty se přesunuje do on-line prostředí, kvůli měnícímu se chování klientů se ruší pobočky. Navíc tradiční velké bankovní domy se globálně slučují. To vše by nasvědčovalo tomu, že v tomto segmentu budou firmy zaměstnance spíše propouštět. Ale je tomu naopak.
Bankovnictví a pojišťovnictví jsou segmenty, které letos patří mezi nejaktivnějšími v náboru zaměstnanců. Čím to je? Mění se totiž zaměstnanecká struktura – více lidí zajišťuje zákaznický servis, je zde také velká poptávka po IT pracovnících, a to jak pro tvorbu a správu on-line řešení, tak zajištění bezpečnosti.
Bankovní sektor patří mezi 5 oborů s nejvyšší úrovní průměrné mzdy
I když tempo růstu mezd v bankovním sektoru v posledních třech letech zvolnilo, stále patří mezi pět oborů s nejvyšší úrovní průměrné mzdy. Celková průměrná mzda včetně bonusů a odměn se v tomto segmentu letos zatím vyšplhala na 49 250 Kč, což je o 2 % více než v loňském roce. Výše mezd se pochopitelně velmi liší podle pozic. Pokud se podíváme na současnou úroveň průměrných mezd v nabídkách na Profesia.cz, administrativní pracovník může nastoupit za 31 080 Kč, finanční analytik za 42 000 Kč, specialista na hypotéční úvěry za 45 100 Kč. A firmy ve finančním sektoru jsou navíc v náboru stále aktivní.
„Navíc v bankovnictví a pojišťovnictví je již tradičně velmi široká nabídka bonusů. Více než 90 % zaměstnanců v tomto oboru dostává nějaký typ benefitu. Například sick days jako dostupný bonus uvádí 67 % pracovníků, obecný průměr je 24 %. Výrazně vyšší, a to o pětinu a více, je i nabídka bonusů jako penzijní připojištění, zaměstnanecké slevy, stravenky a dovolená navíc,“ říká Michal Novák ze společnosti Profesia.cz.
Zdroj: Aspen.pr