Západočeští spisovatelé za časů viru. Každý den si přečtěte novou povídku, esej, fejeton či pohádku

Středisko západočeských spisovatelů rozjelo v těchto dnech nový literární projekt určený široké veřejnosti, u jehož zrodu stála trojice členů střediska – David Růžička, Peggy Kýrová a Tereza Čermáková.  Středisko založilo zvláštní internetové stránky s názvem ´Západočeští spisovatelé za časů viru´ https://zaspisvir.webnode.cz/, na nichž každý den přibude nová dosud nepublikovaná povídka, esej ale i fejeton či pohádka. Chybět nebude ani poezie. Kromě vlastních knihoven tak mohou nejen Plzeňané využívat i tuto zbrusu novou internetovou, která bude reagovat na současnou situaci a dobu koronavirové krize. 

Příspěvky jsou tak v jistém smyslu individuálním svědectvím doby, jak ji, jako jednotlivci, vnímáme, co nám a našemu okolí přináší, jak nás ovlivňuje.  A jsou také literárními dárky na odreagování v těžké situaci, ve které jsme se všichni nedobrovolně ocitli. „Prostřednictvím svých literárních počinů bychom rádi šířili k lidem dobrou náladu, naději, optimismus. Rozhodně nechceme nikterak zlehčovat vážnost celého stavu, ale jako umělci cítíme potřebu zjemnit náš společný problém. Proto v našich příspěvcích nechybí ani humor,“ vysvětluje záměr Tereza Čermáková.

Protože záměr SZS má dvě roviny – příspěvky reagující na koronavirovou krizi a příspěvky pro odreagování od ní – mají i stránky dvě odlišné rubriky.

První z nich se jmenuje Západočeská kronika koronaviru, jejím obsahem jsou příspěvky na téma virové epidemie, života v karanténě či nouzového stavu z různých úhlů pohledu.

Druhou rubrikou je Čtení ze šuplíku. Sem SZS vkládá texty, které naopak myšlenky od krize odvádějí. A právě zde najdou díky plánovaným pohádkovým příspěvkům vítanou inspiraci i rodiče.

„První příspěvky jsou na našem webu již nyní. Doufáme, že se našim čtenářům budou líbit a zpříjemní jim nelehké dny. Možná, že i díky nim si budeme v době koronavirové krize blíž,“ uzavírá Peggy Kýrová.

(Obraz – Stanislav Bukovský: Koronavirus)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *