Vydejte se na Vlčí horu. Je důstojnou dominantou krajiny a přírodního parku Kosí potok
Vlčí hora nedaleko Černošína na Tachovsku výrazně převyšuje všechny kopce v okolí. Její nadmořská výška je 703 metrů. Je nejen důstojnou dominantou krajiny a přírodního parku Kosí potok, ale také je nejvyšším bodem Pernarecké pahorkatiny i celého geomorfologického celku Plaská pahorkatina. Vlčí horu naleznete nad hlubokým údolím Kosového potoka a jeho soutokem se Mží (převýšení od soutoku k vrcholu je 300 metrů).
Vlčí hora je vyhaslou třetihorní sopkou, nejjižněji položenou výlevnou sopkou v Českém masivu. Její vznik souvisí s nedalekým Mariánskolázeňským zlomem. Sopečné horniny prorazily starohorní chloriticko-sericitické fylity, aby se ve formě lávy opakovaně vylily na povrch. Tyto čedičové horniny vytvořily nepravidelné sopečné těleso o rozloze přibližně 1,5 km na 2,5 km. Vlčí hora však není tvořena jen porézními lávovými horninami, ale také sopečnými vyvrženinami jako např. sopečným prachem, pískem, škvárou a struskami.
Skoro dvě staletí je Vlčí hora vyhlášenou mineralogickou lokalitou na západě Čech, již J. W. von Goethe obdivoval zdejší krystaly, přesto není ani dnes problémem najít zajímavé krystaly augitu, amfibolu a vzácněji přeměněného olivínu. Výskyt volných krystalů je omezen na dvojici nevelkých výkopů umístěných cca 200 metrů severovýchodně od vrcholu v zalesněném svahu nad pastvinou, další místo je nedaleko cesty od silnice. V nich lze najít kameny po dešti i na povrchu. Slavného básníka pak připomíná na Vlčí hoře skalní sráz na jihozápadní straně vrcholu zvaný Goethova vyhlídka. Za dobré dohlednosti je vidět část Šumavy, pásmo Českého lesa s výraznou Přimdou, plochá Tepelská vrchovina s vystupujícími stolovými horami a dokonce i paneláky v Plzni.