Indiánský karneval dětí se zrakovým postižením podpořily i kovácké odbory
Děti v kostýmech indiánů, kovbojů, rozličných zvířat, pirátů, akčních hrdinů, princezen a dalších pohádkových postav, zaplnily v úterý vpodvečer konferenční sál českobudějovického hotelu Clarion. Konal se zde totiž letošní Indiánský karneval, který pro své děti a jejich kamarády uspořádala Mateřská škola pro zrakově postižené.
Spokojenost, smích a šťastné úsměvy dětí byly největší odměnou nejen pro rodiče a personál školky, ale také pro její partnery. Věcnými dárky do tomboly a soutěží letos již podruhé přispělo například jihočeské Regionální pracoviště Odborového svazu KOVO. „I malá pomoc je pro nás významná a jsme rádi, že do mimoškolních aktivit se zapojují ochotně partneři školy a rodiče našich dětí,“ konstatovala v zaplněném sále Clarionu ředitelka školy Jana Michalová.
Mateřská škola pro zrakově postižené v Zachariášově ulici v Českých Budějovicích je jedinou speciální mateřskou školou svého druhu v regionu a jejím zřizovatelem je Jihočeský kraj. Vedle své základní činnosti plní také se spádovostí pro celý region úlohu speciálního pedagogického centra pro zrakově postižené. Škola se nachází v klidné vilové části centra města s dobrou dopravní dostupností.
„Význam školy v péči o zrakově postižené děti není jistě nutné připomínat, proto se snažíme její činnost víceméně symbolickou formou podpořit,“ uvedl zmocněnec Krajského sdružení Odborového svazu KOVO Jihočeského kraje Jan Švec a připomněl, že vedle Odborového svazu KOVO jsou partnery mateřské školy také některé podniky, v nichž KOVO působí. Například Groz-Beckert Czech nebo KERN- LIEBERS CR.
Pět tříd Mateřské školy pro zrakově postižené navštěvuje v současné době 60 dětí. Personál školy tvoří v současné době 25 lidí s různou délkou úvazku, 12 z nich jsou pedagogičtí pracovníci. (tz)