O #plzeňskézločiny je zájem, ve studijní knihovně je zpřístupnili i pro neslyšící
True crime série #plzeňskézločiny představuje veřejnosti závažné kauzy, na nichž v uplynulých letech pracovala plzeňská kriminálka. Vznikla ve spolupráci Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje a Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a přednášejícími jsou po celý rok dva aktivní kriminalisté – kpt. Michaela Nosková a kpt. František Müller. Oba přednášející mají za sebou práci na případech, které otřásly Plzeňskem.
Téma skutečných zločinů je uchopeno regionálně a největší přidanou hodnotou je jednoznačně účast kriminalistů, kteří – ať už vraždy či další závažnou trestnou činnost – roky vyšetřují. Jedná se o ojedinělý cyklus, který nemá v České republice obdoby a veřejnost má o něj velký zájem.
Přednášky pokračují v květnu a červnu, poté bude následovat dvouměsíční pauza a #plzeňskézločiny se vrátí opět v září, říjnu, listopadu a prosinci. Vzhledem k velkému zájmu veřejnost přednáší kriminalisté totožné téma vždy dva dny po sobě, na akci je nutné mít rezervaci. Termíny přednášek a spuštění rezervací naleznete zde – https://svkpk.cz/plzenskezlociny/
Druhá z přednášek je vždy tlumočena do znakového jazyka, o sérii projevili velký zájem neslyšící a o tlumočení se pravidelně stará dvojice Kristýna Voříšková a Miroslav Hanzlíček ze Spolku neslyšících Plzeň – Voříšková tlumočí kpt. Noskovou a Hanzlíček kpt. Müllera. “Jsme nesmírně rádi, že nám tuto možnost nabídli a akce se mohou zúčastnit bez omezení i jejich klienti, kteří chodí na #plzeňskézločiny pravidelně a jejich počet se rozrůstá. Děkujeme za bezvadnou spolupráci,” uvedl Miroslav Hanzlíček ze Spolku neslyšících Plzeň.
Zdroj: Spolek neslyšících Plzeň – Milan Říský